fbpx

Buvusio „BOLT“ Žmogiškųjų išteklių vadovo J. Sadinovo įžvalgos apie asmeninį augimą


Janis Sadinovs (37 m.), buvęs „Bolt“ įmonės žmogiškųjų išteklių vadovas, įmonės  „Pathway Forward“ įkūrėjas, gruodžio 17 d. KSU studentams skaitė paskaitą apie karjeros ir profesinės sėkmės komponentus bei asmenybės augimą.

Su Janiu susitikome prieš pat šventes. Juokavome, kad šventinis laikotarpis – pažadų sau dalinimo metas. Janis sako, kad Naujieji metai – puikus laikas įvertinti savo asmeninį progresą ir susiplanuoti tolimesnį augimą.  Jis pabrėžia, kad naujam įpročiui ar įgūdžiui susiformuoti reikia laiko, o svarbiausias sėkmės komponentas  – nuoseklumas, todėl Janis pataria apsišarvuoti kantrybe. Janis sutiko plačiau papasakoti apie savo asmeninę augimo kelionę.

Kuo šiuo metu užsiimate?
– Šiuo metu vadovauju konsultacinei įmonei „Pathway Forward“. Esu žmogiškųjų išteklių vadovas, tad daugiausia dirbu su įmonių įkūrėjais ir jaunomis komandomis. Mano tikslas – užtikrinti, kad šios komandos būtų pasirengusios sėkmei, galėtų augti bei plėstis. Taip pat konsultuoju startuolius.

Kaip suprasti, ko norime?
– Svarbiausia – suprasti, kas esate ir kokias vertybes branginate gyvenime. Paklauskite savęs, ką norite pasiekti gyvenime? Jei pasirinksite sritį, kuri tikrai jums patinka, ilgainiui tapsite atsparesni, lengviau prisitaikstėte prie iššūkių ir lengvai tobulėsite. Asmeninis tobulėjimas neturėtų būti streso kupinas procesas – tai kelionė, kurios esmė yra atrasti tai, kas jus džiugina ir motyvuoja. Neverta skaityti saviugdos knygų ar nuolat klausytis įrašų apie kitų sėkmės istorijas.  Vietoje to pabandykite atsakyti į paprastą klausimą: kas man rūpi ir kodėl?

Kokius didžiausius iššūkius teko įveikti Jums asmeninio tobulėjimo kelyje?
– Turėjau puikų darbą, gerą atlyginimą, bet veikloje nebejaučiau jokios aistros. Buvau perdegęs ir supratau, kad jei bandysiu prisiimti dar daugiau atsakomybės, niekada taip ir neturėsiu trokštamos laisvės daryti tai, ką noriu. Todėl nusprendžiau mesti darbą ir 9 mėnesiams išvykau į Lotynų Ameriką. Baiminausi, kad tokia ilga pauzė paveiks mano karjerą, bet pasitikėjau savo intuicija. Kelionė man ne tik suteikė daug neįkainojamų patirčių, bet ir padėjo pamatyti naujų perspektyvų. Grįžęs supratau, kad nieko nepraradau  –  darbo rinka nepasikeitė  – aš vis dar buvau paklausus. Kartais pauzė – kelionė ar tiesiog atsitraukimas – yra geriausias būdas persikrauti ir iš naujo įsivardinti tikslus.

Kaip ugdyti naujus įpročius?
– Būti komforto zonoje gali būti pavojinga, jei tai tampa ilgalaikiu įpročiu. Progresas vyksta, kai sau keliame iššūkius. Geras būdas pradėti ką nors keisti –  naujo tikslo link judėti palaipsniui. Jei norite pagerinti sveikatą ar pakeisti kokį nors jus erzinantį  įprotį, susitelkite tik į vieną dalyką.  Pavyzdžiui, vietoje bandymo visiškai pakeisti gyvenimo būdą, išsirinkite vieną įprotį, kurį norite suformuoti. Jam susiformuoti reikia laiko. Nuoseklumas yra svarbiausia, o palaipsnės permainos galiausiai duoda didelių rezultatų.

Ar galite pateikti pavyzdį apie savo asmeninį pokytį?
– Iš prigimties esu aktyvus žmogus, todėl man sunku sulėtinti tempą. Taigi supratau, kad man būtina išmokti nurimti, sustoti. Nekėliau sau tikslo pasiekti tobulybę meditacijoje – tiesiog norėjau sulėtinti tempą, skirti laiko apmąstymams. Palaipsniui  meditacija tapo svarbiu įpročiu, po kurio laiko pastebėjau ir teigiamą pokytį. Tomis dienomis, kai praleisdavau praktiką, man to tikrai trūkdavo.

Kaip jaunimas gali išlaikyti motyvaciją, kai jaučiasi „užstrigę“, nusivylę?
– Motyvacija dažnai neteisingai suprantama, ypač matant daugybę pozityvių pavyzdžių socialinėse medijose. Visi kartais prarandame motyvaciją. Svarbiausia – ne susitelkti į tai, ar jaučiatės motyvuoti, bet kurti sveikus įpročius ir rutiną. Jei jaučiatės „užstrigę“, ramiai įvertinkite savo situaciją. Paklauskite savęs, kodėl taip jaučiatės, ir imkitės mažų, pasiekiamų pokyčių. Atminkite, kad „užstrigimo“ jausmas yra laikinas. Būkite nuoseklūs ir kantrūs su savimi.

Kaip suderinti daugybę pareigų?
– Manau, kad šiandien taip garbinama „darbo ir gyvenimo balanso“ sąvoka yra iš esmės klaidinga. Turėtume kalbėti apie darbo, studijų ir asmeninio gyvenimo derinimą. Jei pasirinkote karjeros kryptį ar akademinį tikslą, natūralu, kad tam skirsite daug laiko ir energijos. Tačiau svarbu į savo dienotvarkę įtraukti veiklas, kurios suteikia energijos – socializuotis su draugais, užsiimti hobiais ar rūpintis sveikata. Aš tai vadinu deriniu, nes balansas reiškia tobulumą, o tokio dalyko nėra. Kartais santykis būna 70–30, kartais 30–70 – gyvenimas yra dinamiškas, toks turėtų būti ir jūsų požiūris.

Kokias dažniausias klaidas žmonės daro asmeninio tobulėjimo kelyje?
– Viena pagrindinių klaidų – neužduoti sau esminių klausimų: ko aš noriu ir kodėl? Žmonės dažnai seka tendencijas arba siekia to, kas svarbu kitiems, bet būtina susitelkti į savo asmenybę. Kita klaida – veiksmų atidėliojimas. Daugelis laukia „tobulo momento“, bet geriausias laikas pradėti yra dabar. Tiesiog pradėkite pokytį!

Ar dabar jaučiatės laimingesnis šiandien, nei tada kai per daug dirbote?
– Laimė yra sunkiai išmatuojamas dalykas, nes priklauso nuo konteksto. Dabar jaučiuosi ramus, nes užsiimu veikla, kuri man patinka ir remiasi į mano stiprybes. Nebeturiu poreikio niekam nieko įrodyti. Prieš dvejus metus net nežinojau, kad mane taip įkvėps savanorystė. Šiuo metu savanoriauju ir dažnai vykstu į Ukrainą – šiemet ten buvau devynis kartus. Suprantu, kad mano interesai gali pasikeisti ateityje, ir esu pasirengęs pradėti viską iš naujo, jei reikės. Svarbiausia, kad esu  ten, kur mokausi,  galiu išlaikyti smalsumą ir daryti tai, kas man atrodo teisinga.

Ko palinkėtumėte studentams?

– Būkite smalsūs, atviri pasauliui ir aistringai siekite savo tikslo!

Dalinkis:

GRĮŽTI