fbpx

Erasmus: galimybė ar būtinybė? Studentų atsiliepimai


Iki rugsėjo 17 dienos KSU 2-3 kurso studentai yra kviečiami teikti paraiškas gauti Erasmus+ programos stipendiją studijoms užsienyje 2018-2019 m. m. pavasario semestre. Studentai, kurie jau buvo išvykę Erasmus studijoms ar praktikai, gali vykti antrą kartą. Planuojamų studijų laikotarpis ir ankstesnių Erasmus studijų/praktikos laikotarpis bendrai negali viršyti 12 mėnesių. Studijų laikotarpis turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Dvejoti neverta! Padrąsinimui dalinamės programoje dalyvavusių KSU studentų atsiliepimais.

Neda Ščeponaitė (Mados industrija) | Tecnocampus universitetas (Ispanija)

Mataro miestas tikrai nedidelis, jaukus, prie pat vandenyno, kainos gerokai žemesnės nei pavyzdžiui Barselonoje, tačiau iki jos vos 40 min kelio traukiniu ar autobusu. Pats universitetas, palyginus su KSU tikrai didelis. Smagu, tai, jog nuvykus, mūsų Erasmus programos studentų buvo gerokai virš 50, tad visi turėjom galimybę susipažinti bei kartu atlikti įvairius projektus su skirtingų kultūrų žmonėmis, kas tikrai buvo labai įdomu. Pačios paskaitos irgi tikrai nenuvylė, nors su mada susyjusių paskaitų neturėjau, tačiau man labiausiai įstrigo Social Networks ir ICT for business paskaitos nes jose sužinojau labai daug bei įdomių, šiuolaikinių dalykų, padėsiančių plėtoti idėjas bei projektus socialinėje erdvėje. Dar vienas didelis universiteto pliusas, ten gaudavom labai daug praktinių užduočių kuriose turėjome pritaikyti įgytas teorines žinias bei išklausėm daug paskaitų su kviestiniais įmonių vadovais, kurie jau dalinosi savo verslo patirtimi. Tačiau tenka pripažinti, kad mokytis Tecnocampus universitete man buvo gerokai sudėtingiau nei čia, Vilniuje. Taip pat labai džiugino, tas faktas, jog su visais dėstytojais buvo lengva komunikuoti ir susiekti, taip pat Tecnocampus universitetas atvykusiems Erasmus studentams suteikė galimybę mokytis ispanų kalbos nemokamai.

Salomėja Vasilevskytė (Kūrybinės ir kultūrinės industrijos) | Mondragon universitetas (Ispanija) ir praktika 2 įmonėse Ispanijoje: Vissu Communication ir Ttilika Gasteiz

Galiu drąsiai sakyti, jog iš Erasmus pasiėmiau viską. Iš pradžių išvykau studijuoti, vėliau atlikau Erasmus praktiką studijų metu ir po jų. Visus kartus patirtis buvo labai skirtinga ir tuo pačiu unikali. Klausite – kokia? Vienintelis būdas pabandyti ir pamatyti patiems.

Iš tiesų, jokios paslapties nėra – koks bus tavo Erasmus priklauso tik nuo tavęs. Jei sėdėsi ir skųsiesi, žinoma, kad patirtis nebus teigiama. Tačiau jeigu važiuoji nusiteikęs pozityviai (plačiąja prasme, ne tik šalies ar žmonių atžvilgiu), bet kuris miestas ar miestelis bus pati geriausia vieta naujoms istorijoms, patirtims ir pažintims.

Iki pirmojo išvažiavimo itin nepatikliai žiūrėdavau į visus „erasmusus”, kurie grįždavo ir verkdavo kaip nori atgal, tačiau kai teko sugrįžti pačiai, atsiėmiau visus žodžius ir supratau, kad to žodžiais paaiškinti neįmanoma. Galima tik patirti. To ir linkiu!

Algė Virbickaitė (Mados industrija) | Katanijos universitetas (Italija)

Kiekvienas studentas tiesiog privalo pasinaudoti galimybe išvažiuoti į „Erasmus” studijas. Aš studijavau socialinius mokslus seniausiame Sicilijos Universitete „Universita degli studi di Catania” nuostabioje bei šiltoje šalyje – Italijoje. Susipažinau su daug įvairių tautybių studentų. Tai buvo kultūriniai mainai, naujos patirtys! Pažintys su kitų valstybių papročiais. Paskaitos Universitete dėstomos labai įvairiai ir įdomiai, supažindinant su italų kultūra.

Alina Galdikaitė (Aviacijos vadyba) | Szent Istvan universitetas (Vengrija)

Vietą pasirinkau atsitiktinai, norėjau keliauti, kur dar nesu buvusi ir labai džiaugiuosi tokiu pasirinkimu, nes toks sprendimas leido susipažinti su šalimi ir žmonėmis artimiau. Budapeštas puikus miestas studentams: tarptautinė kultūra, daug renginių, svetingi žmonės. Paskaitos buvo naudingos, dėstytojai pasirūpino gera mokamąja medžiaga su įdomiomis užduotimis. Visa patirtis buvo labai vertinga, užmezgiau tarptautinį draugų ratą, išmokau keliauti viena, išmokau daug apie save, praplėčiau verslo žinias bei iš visos patirties kilo daugiau ambicijų ateities planams.

Augustė Paulauskaitė (Mados industrija) | Praktika Kroatijoje

Atsitiktinumo dėka ieškodama praktikos užsienyje sugebėjau suderinti komunikacijos studijas su savo aistra buriavimui jachtų čarterio kompanijoje Splito mieste. Apie neapsakomą šios šalies gamtos grožį prieš atvykdama žinojau tik iš vaizdžių pažįstamų pasakojimų, tačiau tik įsitikinusi pati galiu tai patvirtinti: rodos, Kroatija turi viską – ir kalnus su miškų gilumoje besislepiančiais kriokliais, ir turkio spalvos Adrijos jūrą, net Romėnų imperiją menančius architektūros paminklus, o svarbiausia – bemaž 300 dienų per metus danguje besišypsančią saulę. Neapsakomai džiaugiuosi galimybe čia pagyventi ir susipažinti su vietiniais papročiais bei gyvenimo būdu, prisiliesti prie šalies istorijos, antropologijos, bandyti suprasti ekonominę, socialinę bei politinę šalies situaciją.

Kastė Mašidlauskaitė (Kūrybinės ir kultūrinės industrijos) | Voldos universitetas (Norvegija)

Universitetas – rojus, daug pastatų viename miestelyje ir kiekviename gali rasti viską, ko reikia. Nuo televizijos studijos, kuri man buvo aktuali dėl fotografijos ir visos turimos įrangos, iki didelio baseino ir sporto salių. Universiteto aura man priminė KSU, nes ten lygiai taip pat buvo ramu leisti dienas dirbant ir malonu bendrauti su administracija, koordinatoriais ir kitais studentais. Norvegijoje pasirinkau mokytis fotografiją žiniasklaidai ir leidinių dizainą. Fotografijos paskaitos manęs nesužavėjo, gal dėl to, kad mano pačios sritis yra visai kita, tačiau dėstytojai buvo labai geri! O leidinių dizainas mane vėl grąžino prie seniai pamiršto hobio – piešimo. Taigi, su savo dviem mylimomis draugėmis kūrėme žurnalą apie vaikystės svajonę. Jos dirbo ties tekstais, o aš nupiešiau daugiau nei 100 iliustracijų kiekvienam interviu. Dėstytojai labai dėmesingi ir atsidavę savo darbui. Mielai eidavome į kiekvieną susitikimą su jais, nes jie skyrė daug laiko individualioms konsultacijoms. Studijuodama Norvegijoje, išpildžiau keletą savo svajonių: viena iš jų buvo pamatyti Šiaurės pašvaistę. Ir taip, ji toookia žalia! Kai išbėgau į lauką jos fotografuoti, tiek jausmų mane apėmė vienu metu, neįmanoma nupasakoti!  Nė kiek nesigailiu, kad savo Erasmus+ pasirinkau vėjuotą ir snieguotą Norvegiją, o ne smėlėtus paplūdimius. Pajutau tos šalies didybę, šviežią, minkštą orą, pamėgau lietingas dienas, net pripratau prie tokių orų, kurie keičiasi kas 10 minučių, o svarbiausia, kad suradau tokius žmones, kurie tikrai man neleis pamiršti tos vietos! Norvegija, mes susitikome tikrai ne paskutinį kartą!

Ivona Kukolovič (Mados industrija) Štutgarto medijos universitetas (Vokietija) ir Tecnocampus universitetas  (Ispanija)

Dėkoju Ponui Štutgartui, kad leido pažinti jį ir daugelio kitų kultūrų žmones. Pirmą kartą savo gyvenime teko gyventi viename bute su 5 skirtingų kultūrų atstovais: vokiete, kinais, korėjiečiu, iraniečiu. Naktiniai pokalbiai iki paryčių kalbant apie savo šalių išskirtinumus niekada neprailgdavo. Kiekvieną vakarą keliavau po kinišką, iranietišką virtuvę. Skonio pojūtis pirmą kartą ragaujant tikrų tikriausius jų nacionalinius patiekalus išliko iki šiol. Bet dar ilgiau mano širdyje išliks žmonės, kurie buvo lyg mano angelai sargai, tapo artimiausiais.

Dėkoju Ponui Mataro, leidusiam kiekvieną rytą važiuoti traukiniu palei jūros krantą ir matyti kylančią saulę. Ispanija ir Ispanijos dalis Katalonija – du skirtingi kraštai. Tai leido suprasti bendravimas ir studijos Katalonijoje (Calella, Mataro, Barcelona). Kataloniečiai nėra atsipūtę ar lengvabūdžiai. Jie yra labai darbštūs, atsakingi žmonės, turintys ir skleidžiantys begalinį nuoširdumą. Šilumą skleidžia ne tik Ispanijos klimatas, bet ir patys žmonės. Mitas, kad Ispanijoje mokytis nereikia. Svarbu nesuklysti dėl studijų pasirinkimo, nes kitaip bus sudėtinga per porą mėnesių tapti ekonomistu ar buhalteriu, kai Lietuvoje studijuoji Mados industriją.

Studijos Štutgarte ir Mataro padėjo geriau pažinti medijų ir verslo sritis, be kurių mados industrija neegzistuotų, todėl teigiamai vertinu studijų užsienyje metu įgytą patirtį. Buvo malonu susipažinti su tais Ponais. Visiems linkiu tokių pažinčių ir teigiamų cheminių reakcijų – neįkainojamų patirčių.

Dalinkis:

GRĮŽTI