fbpx

Vaikų universitetas ALFA keliasi į virtualią erdvę! Kviečiame 7-13 m. vaikus smagiai leisti laiką mūsų virtualiuose, nuotoliniu video ryšiu organizuojamuose interaktyviuose, edukaciniuose užsiėmimuose kiekvieną savaitę!

APIE VIRTUALIUS UŽSIĖMIMUS

 • Interaktyvūs, gyvi, tiesioginiu video ryšiu vedami užsiėmimai. Vaikai būdami namuose gyvai bendrauja su mūsų edukatoriais bei tarpusavyje!
 • Įdomios, nekasdieniškos, įtraukiančios temos! Tokioms temoms mokyklose nėra laiko! Mes papildome mokyklinę edukaciją gilesnėmis mokslinėmis žiniomis ir patirtiniu ugdymu, kuris ruošia vaikus ateičiai.
 • Patirtiniu mokymu pagrįsta ugdymo metodika. Vaikai net ir būdami namuose, aktyviai dalyvauja užsiėmimuose, tiesioginiu video ryšiu bendrauja su mūsų edukatoriais bei kitais vaikais. Užsiėmimuose pagrindinis dėmesys skiriamas interaktyvumui ir praktinei veiklai net ir būnant namuose!
 • Iššūkiai – kiekvieno užsiėmimo pabaigoje vaikai gaus iššūkį ir galės dalyvauti konkurse dėl mūsų rėmėjų prizų! Iššūkis – tai įvairūs darbai, kuriuos vaikai galės atlikti ir pateikti konkursui! Prizai – patys įvairiausi, kuriuos įsteigė mūsų partneriai ir kolegos!

UŽSIĖMIMŲ TIPAI

 • Virtualūs teminiai užsiėmimai – interaktyvūs, tiesioginės video transliacijos būdu vykstantys grupiniai užsiėmimai. Juos mūsų edukatoriai su vaikais nagrinėja įdomias, nekasdieniškas temas ir atlieka praktines užduotis.
 • Sugalvojau aukštyn kojom! – virtualūs „pasidaryk pats“ tipo užsiėmimai, kuriuose vaikai kartu su edukatoriumi tiesioginio video ryšio metu atliks praktinius darbus, gamins, konstruos, kurs, filmuos ir pan.
 • Virtualios ekskursijos – specialūs užsiėmimai vyks ten, kur dabar nueiti negalime! Eisime į įdomias vietas, kurias vaikai kartu su mumis apžiūrės būdami namuose! Ekskursijų metu vaikai viską matys savo ekrane ir galės aktyviai dalyvauti užduodami klausimus ir dalindamiesi įspūdžiais bei patirtimi su edukatoriais ir tarpusavyje.
 • Virtualios profesijos – specialūs užsiėmimai, į kuriuos kviesime įvairių profesijų atstovus. Su profesionalais vaikai bendraus gyvu video ryšiu – užduos klausimus, stebės darbą ir diskutuos!

UŽSIĖMIMŲ ORGANIZAVIMAS

 • Vieno užsiėmimo trukmė: 45 min.
 • Užsiėmimai organizuojami video konferencijos būdu naudojantis įprastomis, legvai prieinamomis technologinėmis priemonėmis.
 • Dalyviams atsiunčiamas kvietimas prisijungti prie užsiėmimo.
 • Vieno užsiėmimo kaina: nuo 5 Eur iki 10 Eur. 
 • Būtina išankstinė registracija į užsiėmimus.

Vaikų universiteto „Alfa“ virtualūs užsiėmimai

Kovo 31 d. (antradienis)
Žodis atrakina visas duris (viešojo kalbėjimo užsiėmimas)

Virtualus interaktyvus užsiėmimas
KOMUNIKACIJOS mokslai

Galima jungtis prie grupių:

13:00 – 13:45 val.
14:00 – 14:45 val.
15:00 – 15:45 val.
16:00 – 16:45 val.
17:00 – 17:45 val.

Kaina: 7 Eur
REGISTRUOTIS

Balandžio 1 d. (trečiadienis)
Kas sakė, kad kalbame tik burna? (tiems, kas nespėjo praėjusią savaitę)

Virtualus interaktyvus užsiėmimas
KOMUNIKACIJOS mokslai

Galima jungtis prie grupės:

14:00 – 14:45 val.

Kaina: 6 Eur
REGISTRUOTIS

Balandžio 1 d. (trečiadienis)
Ar mūsų veidas iškalbingesnis už 1000 žodžių? (tiems, kas nespėjo praėjusią savaitę)

Virtualus interaktyvus užsiėmimas
KOMUNIKACIJOS mokslai

Galima jungtis prie grupės:

15:00 – 15:45 val.

Kaina: 6 Eur
REGISTRUOTIS

Balandžio 1 d. (trečiadienis)
Sugalvojam aukštyn kojom! (tiems, kas nespėjo praėjusią savaitę)

Virtualus „pasidaryk pats“ tipo užsiėmimas
KAIP TAPTI TIKRU DETEKTYVU?

Galima jungtis prie grupės:

16:00 – 16:45 val.

Kaina: 7 Eur
REGISTRUOTIS

Balandžio 2 d. (ketvirtadienis)
Sugalvojam aukštyn kojom!

Virtualus „pasidaryk pats“ tipo užsiėmimas
KOMUNIKACIJOS mokslai

Galima jungtis prie grupių:

13:00 – 13:45 val.
14:00 – 14:45 val.
15:00 – 15:45 val.
16:00 – 16:45 val.
17:00 – 17:45 val.

Kaina: 7 Eur
REGISTRUOTIS

Balandžio 4 d. (šeštadienis)
Susipažinkime su profesija!

Virtualus interaktyvus užsiėmimas su svečiu!
KOMUNIKACIJOS mokslai

Galima jungtis prie grupių:

13:00 – 13:45 val.
14:00 – 14:45 val.
15:00 – 15:45 val.
16:00 – 16:45 val.
17:00 – 17:45 val.

Kaina: 10 Eur
REGISTRUOTIS

Vaikų universitetas „Alfa“ Jūsų mieste

Kviečiame 7-13 m. vaikus tapti I kurso studentais! Vaikus nuo 12 m. kviečiame į Aviacijos programą Vilniuje! Jaunųjų studentų laukiame Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose – šiuo metu Alytuje, Elektrėnuose, Širvintose, Šalčininkuose, Marijampolėje, Kėdainiuose, Druskininkuose, Tauragėje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Radviliškyje ir Vievyje.

Vaikų universiteto „Alfa“ padaliniai

Apie mus

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ – tai unikali Kazimiero Simonavičiaus universiteto neformalaus švietimo iniciatyva vaikams. Vaikų universitetas duris jauniesiems studentams atvėrė 2018 m. Vilniuje ir pasiūlė naują edukacinį modelį, sujungiantį socialinius įgūdžius, kūrybiškumą ir inovatyvumą, mokslą ir technologijas su universitetinio gyvenimo ypatumais.

Tikslas

Sudominti vaikus mokslu ir suteikti įgūdžius kurti, mokytis bei komunikuoti.  Mes skatiname vaikus būti smalsiais ir žingeidžiais, supažindiname juos su mokslo rezultatais ir moksliniu darbu, inovacijomis ir technologijomis, mokome „įdarbinti“ technologijas mokymosi ir kūrimo procese ir daug dėmesio skiriame socialinių įgūdžių formavimui.

Ypatumai

Universitetinis ugdymo modelis

Jaunieji studentai susipažįsta su universitetiniu gyvenimu, mokymo ir mokymosi universitete principais, tampa jaunaisiais studentais.

Įvairios mokslo sritys

Edukaciniai užsiėmimai skirti įvairioms mokslo sritimis, technologijoms ir ateities profesijoms. Jaunieji studentai gali „pasimatuoti“ ir išsirinkti tai, kas juos domina labiausiai.

Inovatyvumas ir kūrybiškumas

Visi užsiėmimai orientuoti į inovatyvumą, kūrybiškumą, gebėjimą atrasti, tirti ir patirti. Ugdymo procese sujungiame komunikacinius ir socialinius gebėjimus su kritiniu ir kūrybiniu mąstymu bei technologine aplinka.

Technologijų „įdarbinimas"

Mokymo programos yra unikalios, paremtos naujausiais edukologijos mokslo principais, patirtiniu mokymusi, technologijų „įdarbinimu“ ir socialinių įgūdžių formavimu.

Jaunieji studentai dalyvauja interaktyviose ir inovatyviose paskaitose: technologijų ir inovacijų, aviacijos, komunikacijos ir žurnalistikos, finansinio raštingumo ir teisės, kino kūrimo ir kt. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus veda Kazimiero Simonavičiaus universiteto dėstytojai, profesoriai, edukologai, ekspertai bei socialiniai partneriai. Vaikai susipažįsta su įvairiomis mokslo sritimis, profesijomis, bendrauja su įdomiausių sričių specialistais.

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“ paremtas realaus universiteto modeliu – atviras, ugdantis mokslo ir tyrimo bei komunikacijos įgūdžius, inovatyvumą ir kūrybiškumą – su paskaitomis, praktinėmis tyrimo ir kūrybinio mąstymo užduotimis, seminarais, projektų ir net publikacijų rengimu. Universiteto Rektoriumi, Prorektoriumi, Kancleriu ir fakultetų Dekanais skiriami vaikai. Taip vaikai mokomi lyderystės, savarankiškumo ir atsakingumo.

I kurso sesijos

2019 – 2020 mokslo metai

 1. Aviacijos sesija
 2. Komunikacijos ir žurnalistikos sesija
 3. Kino ir animacijos sesija

Sesijų eiliškumas gali skirtis priklausomai nuo užsiėmimų vietos

Kaip vyksta?

time-balta

2 kartai per mėnesį (po 4 akad. valandas)

8 akad. val. per mėnesį

team (1)-balta

Kursas padalintas į sesijas, skirtas nagrinėti konkrečią mokslo sritį.

Į užsiėmimus yra kviečiami universiteto profesoriai, vykstama į ekskursijas, atliekami praktiniai darbai

calendar1-balta

Užsiėmimai vyksta po pamokų arba šeštadieniais

work-balta

Užsiėmimai vyksta Vaikų universiteto fakultetuose (mokyklose, švietimo centruose) ir Kazimiero Simonavičiaus universitete

mortarboard-balta

Jaunieji studentai mokysis vaikų bakalauro studijose (3 kursai), o vėliau kviesime ir į vaikų magistro bei doktorantūros studijas

money (1)-balta

Kaina: 30-60 Eur per mėn. priklausomai nuo miesto ir užsiėmimų

Yra galimybė panaudoti NVŠ krepšelį

Vaikų universiteto „Alfa“ STOVYKLOS

Žiemos atostogų dienos užimtumo stovyklos 

ELEKTRĖNUOSE

„Kūrybiškumas ir inovacijos“ (vasario 17-21 d.). Kviečiame 7-13 m. vaikus į kūrybinių ir inovacinių įgūdžių lavinimo stovyklą, kurioje bus visko: kūrybinio darbo, projektų, įdomiausių technologijų ir žaidimų. Stovyklos tikslas – ne tik gerai praleisti laiką, bet ir lavinti mąstymą, komandinio darbo įgūdžius bei susipažinti su mokslu ir inovacijomis!

Vietų skaičius – 20. KVIEČIAME REGISTRUOTIS

TAURAGĖJE

„Išlaisvink vaizduotę“ (vasario 17-20 d.). Kviečiame 7-13 m. vaikus į kūrybinių ir inovacinių įgūdžių lavinimo stovyklą, kurioje bus visko: kūrybinio darbo, projektų, įdomiausių technologijų ir žaidimų. Stovyklos tikslas – ne tik gerai praleisti laiką, bet ir lavinti mąstymą, komandinio darbo įgūdžius bei susipažinti su mokslu ir inovacijomis!

Vietų skaičius – 20. KVIEČIAME REGISTRUOTIS

VILNIUJE

„Jaunasis aviatorius“ (vasario 17-21 d.). Stovykla skirta jauniesiems aviacijos entuziastams (7-13 m. vaikams). Stovyklos metu domėsimės aviacija, kursime lėktuvų modelius, dirbsime su 3d pieštukais ir spausdintuvais, skraidysime virtualios realybės pagalba, susipažinsime su aviacijos profesijomis, skraidinsime dronus bei eisime į ekskursiją.

Vietų skaičius – 20. KVIEČIAME REGISTRUOTIS

„Išlaisvink vaizduotę“ (vasario 21-22 d.). Kviečiame 7-13 m. vaikus į kūrybinių ir inovacinių įgūdžių lavinimo savaitgalio stovyklą, kurioje bus visko: kūrybinio darbo, projektų, įdomiausių technologijų ir žaidimų. Stovyklos tikslas – ne tik gerai praleisti laiką, bet ir lavinti mąstymą, komandinio darbo įgūdžius bei susipažinti su mokslu ir inovacijomis!

Vietų skaičius – 20. KVIEČIAME REGISTRUOTIS

Kontaktai:

Tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“

edukacija@ksu.lt

+370 655 44387