Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) Teisės ir technologijų instituto dėstytoja, teisėja-mediatorė Erika Stočkienė pelnė įvertinimą už reikšmingą indėlį teisminės mediacijos plėtroje Lietuvoje.
Apdovanojimas įteiktas konferencijoje „Dialogo architektūra: 20 metų teisminės mediacijos kelias“, kuri spalio 20 d. vyko Vilniuje, minint dvidešimt metų nuo teisminės mediacijos instituto įkūrimo Lietuvoje. Renginio metu buvo pagerbti teisėjai mediatoriai, kurie reikšmingai prisidėjo prie mediacijos sklaidos ir stiprinimo teismų sistemoje.
Erika Stočkienė – Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja ir mediatorė, aktyviai dirbanti taikaus ginčų sprendimo, mediacijos ir teisės inovacijų srityse. Ji taip pat dalijasi savo patirtimi akademinėje erdvėje – dėsto KSU studentams bei skatina teisinės bendruomenės atvirumą dialogui ir bendradarbiavimui.
E. Stočkienės veikla yra ryškus pavyzdys, kaip teisėjo-mediatoriaus vaidmuo tampa esmine modernios teisingumo sistemos dalimi. Jos nuoseklus darbas ir įsitraukimas į mediacijos procesų plėtrą prisideda prie pokyčių, dėl kurių teismai tampa žmogiškesni, prieinamesni ir orientuoti į susitarimą.
KSU bendruomenė sveikina Eriką Stočkienę, linkėdama toliau plėtoti mediacijos praktiką, skatinti dialogo kultūrą ir prisidėti prie inovacijų plėtros teisingumo srityje.